вул. Скрипника, 14а, Харків, Харківська обл., Україна, 61057
Чи є життя після автономізації?

29 жовтня відбулась підсумкова конференція «Життя після автономізації» за проектом Міжнародного фонду «Відродження» «Експертна підтримка автономізації медичних закладів первинного рівня в рамках медичної реформи».

Медична реформа на первинному рівні вступила в фазу імплементації на рівні закладів. Верховною Радою України прийняті ключові закони, а Міністерством охорони здоров’я напрацьовані нормативні акти, які дають змогу медичним закладам первинного рівню, конкуруючи за пацієнта, отримувати гідне фінансування та оплачувати працю медичного персоналу. Однак, не всі заклади, навіть серед тих, що увійшли до реформи, можуть потроїти зарплатню сімейного лікаря. Отже, звідки беруться зарплати в 17 000 для сімейного лікаря в невеличкому місті? Як з максимальною користю для громади використати можливості медичної реформи? Що має змінитись для лікарів вже сьогодні, а для пацієнтів згодом в сімейній медицині? Всі ці питання були опрацьовані на конференції.

Участь в заході взяли 70 представників закладів первинного рівня та громад з 18 областей України. За допомогою експертів Харківської експертної групи та учасників проекту – управлінських команд ЦПМСД м. Рівне та Краматорськ учасники отримали відповіді на болючі управлінські питання.