вул. Скрипника, 14а, Харків, Харківська обл., Україна, 61057
Консультуємо та захищаємо

З 2020 року всі види медичної допомоги будуть фінансуватися в межах договору з НСЗУ (відповідно до п.4 Перехідних положень закону “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”). НСЗУ буде оплачувати роботу та послуги медзакладів в залежності від кількості наданих консультацій та пролікованих випадків (на первинному рівні – за кількість наданих декларацій пацієнтів).

Для укладання договору з НСЗУ медичним закладам потрібно автономізуватися. Автономізація – це зміни трьох рівнів:

  1. Юридичні – перетворення в комунальне некомерційне підприємство.
  2. Фінансові – отримання та розподіл коштів за фінансовим планом.
  3. Організаційні – новий порядок надання медичних послуг, управління майном та персоналом.

Не знаєте, з чого розпочати автономізацію? Тут ви знайдете безкоштовний алгоритм, який неодноразово перевірено на практиці – покрокова інструкція з реорганізації.

За посиланнями відео щодо нових правил планування та використання коштів автономізованим медичним закладом “Від кошторису до фінансового плану”.

Під час медичної реформи у головного лікаря з’являється сенс покращувати умови праці та підвищувати оплату більш ефективним працівникам – потрібно залучити та утримати кращих лікарів, щоб як можна більше пацієнтів приходили саме сюди. Тепер матеріальний стан медзакладу залежить від якості послуги, професіоналізму та пацієнтоорієнтовності персоналу. Як скласти колективний договір та закріпити систему мотивації вірно можна дізнатися з відео.

Зміна фінансування системи охорони здоров’я запроваджує нові умови господарювання для медичних закладів та сприятиме виникненню конкуренції на ринку медичних послуг.

Будь-який український лікар тепер може не тільки відкрити власну медпрактику, але й надавати безкоштовні для пацієнтів послуги, отримуючи за це кошти від НСЗУ. Вже більше 80 приватних закладів та фізичних осіб-підприємців уклали договір про медичне обслуговування населення з НСЗУ. Кількість приватних гравців медичного ринку буде й надалі зростати. Безкоштовну інструкцію з 7 кроків, необхідних для відкриття власної приватної практики, ви можете знайти тут.

Партнер Харківської експертної групи – юридична компанія ILF готова надати юридичну підтримку керівникам та власникам медичних закладів з автономізації, а також з закріплення змін умов оплати праці, а також відповіді на інші питання.