вул. Скрипника, 14а, Харків, Харківська обл., Україна, 61057
Методичні рекомендації з підготовки та участі в Ярмарку вакансій 12 грудня

12 грудня 2018 року в приміщенні Національного медичного університету відбудеться Ярмарок вакансій для студентів та інтернів спеціальностей … Запрошуємо медичні заклади, що надають послуги ПМД в Харківській області взяти участь в Ярмарку вакансій для вирішення питання формування кадрового резерву закладу.

Що таке Ярмарок вакансій?

Ярмарок вакансій – масовий захід, під час якого роботодавці можуть представити свої організації та вакансії молодим фахівцям безпосередньо в навчальному закладі. Цей формат виник в країнах з розвинутим ринком праці, де він вирішує питання знаходження роботодавцем саме тих молодих фахівців, які йому потрібні.

В Україні Ярмарки вакансій регулярно проводяться в вишах з середини 2000х. В Києві також проводяться великі Ярмарки вакансій, куди приходять студенти різних вишів. Проте така форма є незвичною для медичної професії, адже примусовий розподіл студентів по місцях роботи в цій галузі скасовано лише нещодавно. Отже, галузь потребує нових форм співпраці між вишами та роботодавцями.

Під час Ярмарку вакансій заклади представлені стендами, що розташовуються у великому залі. Організатори забезпечують кожен заклад-учасник наступним обладнанням:

 • стіл;
 • 2 стільця;
 • стенд (металева перфорована конструкція розміром 122 х 82) для кріплення промо-матеріалів;
 • назва закладу;
 • розетка (якщо заклад зазначив це в реєстраційній формі).

Біля стендів знаходяться представники закладів, які спілкуються зі студентами, поширюють інформацію про вакансії закладу, інформують про переваги роботи в закладі. Студенти приходять на Ярмарок вакансій, заздалегідь вивчивши вакансії та заклади, що там представлені. Студентам також радять писати резюме та готуватись до співбесіди. Загалом очікується участь більше 700 студентів фаху сімейна медицина та терапія з Національного медичного університету та Національного університету ім. Каразіна, а також майбутніх медсестер та фельдшерів – студентів обласного училища.

Паралельно з Ярмарком відбуваються круглі столи, під час яких представники медичних закладів можуть поспілкуватись з викладачами, ознайомитись з перспективами змін в навчальних планах та висловити своє бачення тих компетенцій, які потрібні молодим лікарям в нових умовах.

Розклад Ярмарку вакансій 12 грудня 2018

10.00 – 10.30 10.30 – 15.00 11.30 – 12.30 12.30 – 13.30 13.30 – 14.30 14.30 – 15.00 15.00 – 15.30
Урочисте відкриття Ярмарку Вакансій Ярмарок Вакансій : Стендові презентації Круглий стіл «Компетенції сімейного лікаря – запит до вишів від роботодавців за умов медичної реформи» Круглий стіл «Сучасний сімейний лікар – виклики професії і нові можливості» Круглий стіл «Медична реформа – актуальні питання» Круглий стіл «Лайфхаки для сучасних сімейних лікарів» Завершальна частина. Підведення підсумків події (презентація підсумків опитувань, враження та висновки учасників тощо)
Місце: актовий зал корпусу Б Місце: хол корпусу Б Місце: зал наукової бібліотеки Місце: зал наукової бібліотеки Місце: зал наукової бібліотеки Місце: зал наукової бібліотеки Місце: хол корпусу Б

Для чого потрібно медичному закладу брати участь в Ярмарку вакансій?

Участь у Ярмарку дає закладу наступні можливості:

 • залучити до закладу інтернів за спеціальністю «сімейна медицина»;
 • поінформувати студентів молодших курсів про можливості роботи в закладі та створити кадровий резерв;
 • зрозуміти рівень молодих фахівців, яких готує виш;
 • вплинути на підготовку фахівців з сімейної медицини в даному виші;
 • сприяти підвищенню престижу професії «сімейний лікар» в очах студентів.

Отже, вам буде корисно взяти участь в Ярмарку вакансій, якщо вже зараз або в найближчій перспективі 2-3 роки ви бачите нестачу сімейних лікарів. Це можна визначити за формулою:

 • все населення вашого району/ 1800 = потреба району в сімейних лікарях.
 • наявні сімейні лікарі (терапевти, педіатри) – сімейні лікарі, що вийдуть на пенсію за віком найближчі 2-3 роки – лікарі, яких Ви плануєте скоротити через невідповідність вимогам закладу = пропозиція Вашого закладу.

Якщо потреба більша за пропозицію, Вам потрібно взяти участь в Ярмарку вакансій. Не забувайте, що інтерн не стане відразу повноцінним лікарем – їй чи йому ще потрібен час на адаптацію та засвоєння практичних основ професії та спілкування з пацієнтами.

Як взяти участь в Ярмарку вакансій?

Для участі в Ярмарку вам потрібно зареєструвати свій заклад в он-лайн формі за посиланням не пізніше 10 грудня 2018. Зареєструвавшись, ви отримаєте свій стенд в приміщенні, де проводитиметься Ярмарок. Ваш стенд презентаційній команді покаже адміністратор заходу перед його початком. Вам також необхідно сформувати презентаційну команду та підготувати матеріали про свій заклад. 12 грудня не пізніше 9.00 презентаційна команда вашого закладу має бути в приміщенні, де відбувається Ярмарок вакансій за адресою м. Харків, проспект Науки, 4, Харківський національний медичний університет корпус В (поряд станція метро «Наукова»)

Всі уточнюючі питання щодо участі в події Ви можете поставити Чайці Христині +380996405852 або за контактними координатами на сайті www.kheg.com.ua

Як підготуватись до участі в Ярмарку вакансій?

Для ефективного використання Ярмарку вакансій для вирішення проблем свого закладу Вам потрібно ретельно підготуватись, використавши наступні поради:

 • 1. Визначте мету участі закладу в Ярмарку:
  1. Залучити інтернів/ молодих фахівців, які можуть найближчим часом приступити до роботи.
  2. Зацікавити роботою в своєму закладі студентів, які прийдуть до вас за рік-два, підвисити впізнаваність закладу серед студентів та викладачів.
  3. Вивчити рівень підготовки та потреби студентів та інтернів.
 • 2. Якщо мета 1 чи 2, Вам необхідно чітко визначити потребу закладу в фахівцях та вимоги до фахівців. Створіть опис вакансій з вимогами до кандидатів. Серед вимог можуть бути як формальні (рівень освіти, рівень оцінок, володіння іноземними мовами тощо), так і особистісні (наприклад, бажання працювати, інтерес до професії сімейного лікаря, комунікабельність, активність, прагнення навчатись та розвиватись, дисциплінованість).
 • 3. Продумайте ціннісну пропозицію молодим фахівцям, тобто чим робота в вашому закладі може привабити молодих людей. Створюючи ціннісну пропозицію, думайте про наступні фактори:
  1. Зарплатня: вирахуйте зарплатню, виходячи з нової системи оплати праці, для половини та повного списку пацієнтів, зарплата до формування списку може бути меншою.
  2. «Підйомні»: деякі громади пропонують фахівцям, які переїжджають з інших міст для роботи в закладі, певну суму грошей для покриття стартових витрат.
  3. Житло: перспектива отримання житла в громаді або компенсація оренди житла для молодих фахівців з інших населених пунктів.
  4. Колектив: взаємопідтримка, дружні стосунки, спільне дозвілля.
  5. Можливості професійного розвитку: підтримка участі в конференціях, внутрішні програми наставництва, участь в клінразборах з досвідченими сімейними лікарями, навчання у лікарів вузького профілю тощо.
  6. Самостійність: підтримка самостійної роботи молодого фахівця.
  7. Громада: мальовнича місцевість, близькість до міста, інфраструктура дозвілля, інфраструктура для сімей тощо.

  Сформулюйте свою ціннісну пропозицію 3-4 реченнями. Важливо, що ваша ціннісна пропозиція відповідала дійсним можливостям закладу чи громади. Ну а про її привабливість для молодих людей Ви дізнаєтесь вже на самому Ярмарку.

 • 4. Сформуйте презентаційну команду. Виберіть 2-3 працівника закладу, які мають наступні риси та повноваження:
  1. Соціально активні та позитивні (по відношенню до закладу та професії).
  2. Молоді, в ідеалі такі, що закінчили Харківський національний медичний університет (студентам простіше буде спілкуватись з молодими людьми).
  3. Добре знають ваш заклад, його традиції, особливості роботи в ньому.
  4. Мають повноваження говорити від імені закладу, проводити первинний відбір кандидатів.

  Надайте презентаційній команді повноваження запрошувати потенційних кандидатів відвідати заклад для спілкування з головним лікарем щодо працевлаштування.

 • 5. Залучіть презентаційну команду до створення презентаційних матеріалів закладу, які відображатимуть ціннісну пропозицію закладу та міститимуть контактні дані:
  1. Листівки чи брошури, що містять інформацію про громаду, заклад, ціннісну пропозицію та вакансії закладу.
  2. Презентація закладу в форматі Power Point (під час Ярмарку, якщо команда візьме ноутбук, то зможе демонструвати презентацію з фотографіями).
  3. Короткі відеороліки про заклад та громаду (такі роліки можна зняти на мобільний телефон та змонтувати за допомогою аматорських монтажних програм).
  4. Плакати чи банери (можливо, заклад вже має стандартні банери).
  5. Придумайте ще щось, що вирізнятиме ваш заклад з-поміж інших, представлених на Ярмарку.
 • 6. Сплануйте обладнання. Для презентації закладу на Ярмарку команда може взяти з собою наступне та використати наступне обладнання:
  1. Ноутбук та колонки (презентація / відеороліки/ фотографії/ сайт закладу).
  2. Якщо ваші лікарі використовують сучасне обладнання, ви можете взяти для демонстрації його студентам, можна навіть провести невеличкий майстер-клас з навчання використанню цього обладнання.
  3. Стойки чи банери з інформацією про Ваш заклад.
 • 7. Сформулюйте питання, що дозволять презентаційній команді швидко визначати відповідність кандидатів вимогам закладу. Серед таких питань можуть бути:
  1. Де Ви мешкаєте? (звісно, цікавіше для закладу, щоб студент мешкав поблизу закладу), якщо студент з цього району, можливе додаткове питання Чи не знає вона чи він ще когось, хто мешкає поруч?
  2. Чому Ви обрали професію сімейний лікар? (визначає внутрішню мотивацію, ступінь свідомості у виборі професії).
  3. Що Ви робите окрім навчання? (додаткова зайнятість, студентське самоврядування, клуби тощо) (визначає ступінь соціальної активності).
  4. Які Ваші улюблені предмети? Чому? (визначає інтерес до професії).
  5. Як Ви за останні 2 роки підвищували свою кваліфікацію, навчались окрім відвідування пар? (визначає схильність до саморозвитку, сфери професійних інтересів).
  6. Яку останню книжку за фахом Ви прочитали? (визначає схильність до саморозвитку, сфери професійних інтересів).
  7. Ким Ви себе бачите за 5 років? (свідомий вибір професії, планування).

Вже під час Ярмарку ваша презентаційна команда має активно комунікувати зі студентами, бути позитивними, не забувати, що вони репрезентують ваш заклад в очах студентів, запрошувати студентів до свого стенду, питаннями допомагати сформулювати свої потреби. При наявності взаємного зацікавлення домовляйтесь зі студентами та молодими фахівцями про подальші конкретні кроки: надсилання резюме, візит до закладу, зустріч з головним лікарем, оформленні інтернатури тощо.

Запрошуємо ваш заклад до участі в Ярмарку вакансій в Національному медичному університеті в рамках Проекту «Ефективна первинна медицина в громаді», який реалізується за програмою ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.

Виконавці проекту Харківська обласна рада – координатор, Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, Громадська організація «Агенція змін «Перспектива» та Громадська спілка “Українсько-Німецька Медична Асоціація”.