вул. Скрипника, 14а, Харків, Харківська обл., Україна, 61057
Ознайомчий візит команди Харківської експертної групи до організації Gezundes Kinzigtal (Німеччина)

Делегація вивчала досвід Gesundes Kinzigtal GmbH – компанії з управління системою охорони здоров’я в невеличкому німецькому містечку Гаузах (Hausach). Заснована в 2005 році локальною мережею сімейних лікарів (MQNK) та консалтинговою компанією OptiMedis AG, Gesundes Kinzigtal GmbH є унікальною організацією в Німеччині, що керує регіональною системою надання інтегрованих послуг у сфері охорони здоров’я. Цікавим є той факт, що GK існує на гроші, які допомагає економити страховим касам на госпітальному лікуванні мешканців за рахунок трьох основних напрямків діяльності:

  • профілактика захворювань та здоровий спосіб життя;
  • повноцінне життя вдома з хронічними захворюваннями;
  • здоров’я на виробництві

Наші перші враження від закладу можна подивитись тут.

Цікавою видалась розмова із засновником мережі сімейних лікарів (MQNK), лікарем Мартіном Ветзлем, яку можна переглянути в наших відео-роліках (Частина 1 «Маніфест сімейного лікаря» та Частина 2 «Як сімейні лікарі працюють в Німеччині»).

Також делегація відвідала:

Візит дозволив делегації скласти цілісну картину медичних та соціальних послуг, що надаються мешканцям невеличких громад в сільській місцевості Німеччини. Планується подальше втілення знахідок в роботі громад Харківської та Донецької областей.