вул. Скрипника, 14а, Харків, Харківська обл., Україна, 61057
Зустріч з обміну напрацюваннями учасників візиту до Gezundes Kinzigtal (Німеччина)

Відбулася робоча зустріч за результатами навчальної поїздки з питань управління охороною здоров’я до м. Кінзігталь (Німеччина). В зустрічі взяли участь Харківська експертна група підтримки медичної реформи та представники громад та закладів охорони здоров’я Харківської та Донецької області, які відвідали Кінзігталь. Також були присутні представники ініціатора зустрічі – Програми «U-LEAD з Європою» – Аня Фішер, керівниця відділу секторальних реформ, Світлана Пхіденко, радниця з питань децентралізації в охороні здоров’я та Альона Рижкова, радниця з питань громадського здоров’я.

Цікаві напрацювання в галузі інтеграції соціальних та медичних послуг вразливим групам населення були представлені Миколою Бакшеєвим, мером м. Первомайськ Харківської області. Там почав реалізовуватись проект «Розвантаження людей, що доглядають своїх близьких». Цільова аудиторія – 224 особи, які доглядають рідних, прикутих до ліжка. Проект включає такі етапи:

  • збір даних про цільову аудиторію
  • формування пропозиції (гуртки дозвілля, заходи для розвитку необхідних компетенцій, програма «соцпрацівник на годину»)
  • анкетування для виявлення потреб цільової аудиторії (224 анкети опрацьовано, 57 людей виявили бажання взяти участь в програмі)
  • формування розкладу та проведення занять: йога, танці, робота з психологом, тренінги з догляду, співи тощо, під час тренінгу люди ділились
  • власним досвідом надання допомоги
  • моніторингове опитування (заплановане)
  • інституціоналізація (заплановане)

Цікавий досвід побудови співпраці ЦПМСД з громадськими організаціями для посилення профілактичної роботи з вразливими групами населення був представлений О.Власенко, головним лікарем ЦПМСД №1 м. Краматорськ, Донецька область.